Operácie

Dokovacia stanica: Rozdiel medzi revíziami

Zo stránky SensorWiki

DVPS (diskusia | príspevky)
DVPS (diskusia | príspevky)
Bez shrnutí editace
Riadok 19: Riadok 19:
# Druhy '''riadok'''
# Druhy '''riadok'''


'''Ako ?'''
Projekt bol tvorený v prostredí SketchUp ktorý mi prišiel ako jednoduchá voľba, pretože práca v ňom je jednoduchá a je skôr zameraná na estetický vzhľad daného produktu, zároveň aj keď je platený je možnosť 30 dňovej trial verzie, pričom som nebol nútený platiť za tento nástroj. Jednotlivé časti projektu:
Projekt bola tvorený v prostredí SketchUp ktorý mi prišiel ako jednoduchá voľba, pretože práca v ňom je jednoduchá a je skôr zameraná na estetický vzhľad daného produktu, zároveň aj keď je platený je možnosť 30 dňovej trial verzie, pričom som nebol nútený platiť za tento nástroj.  
#Bolo nutné zvoliť si tvar a veľkosť podstavy vzhľadom na jednotlivý telefón, v spodnej časti som si spravil výrez, do ktorého sa vsunie kábel pre napájanie.
 
#Opierka, pričom som musel zmerať telefón a podľa toho vymodelovať opierku, kde bolo potrebné spraviť držiak kde bude telefón a zároveň sa doň vsunie kábel s postrannými držiakmi, pre ochranu proti zošmyknutiu do strany
#Podpera, aby som odstránil šancu na zlomenie podpery, ktorá mala byť z jedného kusu no nakoniec to bolo lepené.





Verzia z 07:37, 25. máj 2018

Autori: Andrej Mondočko
Študijný odbor: Aplikovaná Informatika 3. Bc. (2018)

Opis projektu

Cieľom projektu je vytvoriť funkciu dokovaciu stanicu pre telefón s určitými parametrami. Tento projekt som si zvolil kvôli tomu, že už dlhšie som rozmýšľal ako mám položený telefón počas nabíjania na okne, odkiaľ sa zošmykoval, nedali sa z neho vyčítať žiadne informácie a bolo to veľmi nepraktické Pri kreslení tohto produktu som si ho rozdelil na 3 časti:

  1. Podstava, ktorá drží telefón aby sa neprevrátil
  2. Opierka pre telefón
  3. Podpera pre opierku

Celý projekt je tvorený iba 3d tlačou, pričom pôvodne malo ísť o jeden celý kus, no nakoniec kvôli chybe v tlači bolo nutné všetky komponenty vo vyššie spomenutých vytlačiť zvlášť a zlepiť dokopy.

Prečo?

  1. Prečo práve tento projekt, aký má zmysel, komu bude osožný...
  2. Druhy riadok

Projekt bol tvorený v prostredí SketchUp ktorý mi prišiel ako jednoduchá voľba, pretože práca v ňom je jednoduchá a je skôr zameraná na estetický vzhľad daného produktu, zároveň aj keď je platený je možnosť 30 dňovej trial verzie, pričom som nebol nútený platiť za tento nástroj. Jednotlivé časti projektu:

  1. Bolo nutné zvoliť si tvar a veľkosť podstavy vzhľadom na jednotlivý telefón, v spodnej časti som si spravil výrez, do ktorého sa vsunie kábel pre napájanie.
  2. Opierka, pričom som musel zmerať telefón a podľa toho vymodelovať opierku, kde bolo potrebné spraviť držiak kde bude telefón a zároveň sa doň vsunie kábel s postrannými držiakmi, pre ochranu proti zošmyknutiu do strany
  3. Podpera, aby som odstránil šancu na zlomenie podpery, ktorá mala byť z jedného kusu no nakoniec to bolo lepené.


Sem príde podrobný návod na výrobu.

  • Popisat proces premeny napadu n a hmotny (funkcny) produkt
  • Vyspecifikovat potrebny material (uprednostnujeme vlastnych alebo existujucich komponentov, v pripade potreby vieme pomoct)
    vystupom bude zhmotneny napad a aj navod - krok za krokom pre reprodukciu produktu


link title

Médiá:MojZdrojak.c


Použité zdroje:

  • Zoznam použitej literatúry, vrátane katalógových údajov (datasheet), internetových odkazov a pod.

Analýza

V tejto časti popíšete ako idete daný problém riešiť. Uvediete sem aj všetky potrebné technické údaje, ktoré sú potrebné na úspešné vyriešenie projektu. Napríklad:

  • popis komunikačnej zbernice (i2c, 1-wire, RS-232 a pod.)
  • obrázok zapojenia vývodov použitej súčiastky
  • odkaz na katalógový list
  • priebehy dôležitých signálov
  • este jedna polozka


Popis riešenia

Sem opíšete ako konkrétne ste problém vyriešili. Začnite popisom pripojenia k procesoru (nezabudnite na schému zapojenia!) a zdôraznite ktoré jeho periférie ste pritom využili.

Schéma zapojenia snímača

Súbor:Example.jpg

Pozn.: Názov obrázku musí byť jedinečný, uvedomte si, že Obr1.jpg už pred vami skúsilo nahrať už aspoň 10 študentov.

Algoritmus a program

Uveďte stručný popis algoritmu, v akom jazyku a verzii vývojového prostredia ste ho vytvorili. Je vhodné nakresliť aspoň hrubú štruktúru programu napríklad vo forme vývojového diagramu. Rozsiahly program pre lepšiu prehľadnosť rozdeľte do viacerých súborov.

Vyberte podstatné časti zdrojového kódu, použite na to prostredie source:

/* A nezabudnite zdroják hojne komentovať  */

int main(void) {
    
    printf("Hello, World!\n");  
    return(0);  
}

Nezabudnite však nahrať aj kompletné zdrojové kódy vášho programu!

Zdrojový kód: serial.h a main.c

program.c


Výsledok

Nezabudnite zdokumentovať výsledok vašej práce. Určite sem patria fotografie, video a zhodnotenie ako ste spokojní s výsledkom,

Kľúčové slová 'Category', ktoré sú na konci stránky nemeňte.